מיהו ממציא המייל @?

תוכן עניינים

למי תודה למי ברכה? דואלי מביטה לאחור בהערצה

כמות המיילים שנשלחים מדי יום עצומה – בכל יום נשלחים ברחבי העולם כמעט שלוש מאות מיליארד מיילים! נראה שכל העולם מחובר למסך ולא מפסיק להקליד… אבל מתי כל זה התחיל? מתי הומצא המייל והזמין את כולנו אל המסכים? מיד נספר על הגעתו של האימייל אל העולם.

איך מייל נולד? (לא) כמו תינוק

ממציא המייליםאם ניסע אחורה בזמן – לשנת 1971, נוכל לראות את ריימונד טומלינסון, מתכנת אמריקאי, יושב ליד המחשב ומפתח תוכנת הודעות לרשת ששמה Arpanet. מרשת זו התפתח לאחר מכן האינטרנט. טומילסון נולד בשנת 1941, כך שבשנה זו הוא היה בן 30 בלבד.

בתחילה, פיתח טומלינסון אפשרות לעריכה של הודעות ולשליחתן הוא הוסיף את השטרודל שאנו מכירים, המטרה הייתה לייצר למקבל ההודעה כתובת אישית. בצורה זו נוצרה האפשרות לשלוח מייל ואפילו להוסיף לו קבצים. הוא סיפר על המצאתו רק לקולגה והם חתמו ביניהם על שתיקה, משום שתומילנסון היה אמור להתרכז בעבודתו ולא לפזול לעבר פיתוחים אחרים. 

עם חלוף הזמן, החל משרד ההגנה האמריקאי להשתמש בהמצאה והיא הפכה לנפוצה ביותר. כאן וודאי עולה בראשכם השאלה (ובצדק): "אז כמה המתכנת המוכשר הרוויח מכל העסק?", התשובה המפתיעה היא שהוא לא הרוויח כלום. מכיוון שהוא לא הבין עד כמה מוצלחת המצאתו ועד כמה היא הולכת לשנות את ההתנהלות בעולם, הוא לא חשב בכלל לרשום עליה פטנט. 

בהמשך חייו הוא זכה להכרה על ההמצאה, ומתוך 150 ההמצאות המשפיעות ביותר ע"י ה- MIT, הגיעה המצאתו למקום ה-4. בתגובה להצלחתו העיד טומילנסון הצנוע כי הוא היה סבור שהמצאתו מועילה, אך לא משמעותית. 

בשנת 2016 ב- 5 במרץ ביום א', נפטר ריימונד טומלינסון, סיבת מותו הייתה ככל הנראה התקף לב. לאחר מותו, פורסם בדף הטוויטר של GMAIL משפט שהביע תודה על המצאת האימייל והשטרודל.

האינטרנט לא מפסיק להתפתח, ויחד איתו מתפתחות מערכות יעילות שמאפשרות לבעלי עסקים לשלוח ניוזלטרים ללקוחותיהם, לעדכן אותם בנוגע למוצרים וחידושים ולשמור על קשר. מערכת דואלי היא אחת המערכות המתקדמות בתחום. 

מעוניינים לנסות? צרו קשר ונשמח לסייע לכם להתחיל!

פתחו חשבון חדש

דילוג לתוכן